İpek Eşarp Nasıl Temizlenir ?

Tesettür giyimin ayrılmaz bir parçası olan eşarplar marka tarafından yaratılmaktadır. Her üretici, tasarım tercihlerine göre çok çeşitli tekstillerde eşarplar sunar. Eşarplar, kumaş ürünlerine ve giyim seçimine göre kategorilere ayrılır. Yaz aylarında günlerden oluşan ipek eşarplar en sık kullanılan bez türlerinden biridir. Silkcarps, yaz günlerinin bir tür kurtuluşudur. Yaz için önemli bir eşarp parçasından hazırlanmıştır. İpek, terletmeyen esnek dokusuyla tesettürlü hanımların sıcak günlerde ilk tercihi oluyor. Ancak ipeğe karşı olan kızlar bu eğilimden kaçınırlar. Bunun dışında ipekten daha serin tutacak bir kumaş türü yoktur. Nasıl kullanılacağı ve kullanımda nasıl yazılacağı eşarp metninde açıklanmıştır. Bu talimatlara uyulursa bu atkı demonte edilmeden yıllarca kullanılabilir.

İpek Ürünleri Yıkarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Yıkama sırasında ipek kumaş kullanımına ve özel hususlara dikkat edilmelidir. Kişiler kayıtlı atkı yön gösterecek şekilde dikilen uyarı dokusunu okumalıdır. Bu uyarı bölgesi koyu beyaz üzerine siyah olarak yazılmıştır. Silkcarps normal kullanım için uzun süre çamaşır makinesine atılmamalıdır. Eşarp örtüleri kuru yıkanmalı ve ürünlerin kirlerinden arındırılmalıdır. Ancak, çamaşır makinesinin tamamı, yüklenmesi gereken en düşük sıcaklık olan 30 santigrat derecede ısıtılmalıdır. Ürün makineden çıkarıldıktan sonra çamaşır ipine asılmayacaktır.

Eşarp sıkılmadan kurutulmalıdır. Sadece mallarla birlikte değerlendirilmek üzere ekstra suyu gözden geçirin. Ürün temizliği, ürün öncesi bir işlemdir. Yanlış ütülemede atkı lekelenir. Ürün ütülenirken tersten ütülenmemelidir. Atkı; Sabun, şampuan, sabun ve deterjan gibi kimyasallara dokunulmasına izin verilmemelidir. Ürün önlemlerine uygun olarak yıkanmalıdır. Temizlik nedenleriyle ürüne bir eşarp şampuanı uygulayın. Bu şampuanlar ipek gibi bir dokuya sahiptir. Şampuan doğaldır ve renk pigmentleriyle temas halinde oluşmaz. Diğer kimyasallar, bu pigmentlerle bir şeyleri hayata geçirebilir. Bu boyama işleminin kullanımında ipek eşarp üzerindeki renkler soluklaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat
Kategoriler
Kapat Sepetim
Kapat istek listesi
Son Görüntülenenler Kapat
Kapat

Kapat
Navigasyon
Kategoriler